(powrót do strony głównej na temat Piekła)

Obywatel Piekła

Wizja i Pieśń dana

Apostoł i Prorok Eliszewa Elijahu

 

satan

 

Wizja i Pieśń pt.

Obywatel Piekła 

UWAGA!

W czasach, gdy Prorok Eliszewa Elijahu otrzymała poniższe Objawienie, używała greckiego tłumaczenia imienia MESJASZA, imienia „Jezus Chrystus”. Jednakże od roku 2000, to hebrajskie Imię JAHUSZUA ha MASZIJACH zostało objawione światu przez BOGA JAHWEH jako Prawdziwe, Święte Imię Zbawiciela, i tego też Imienia BÓG nakazał używać. Czytaj dlaczego w dziale: „Dlaczego używamy Świętych Hebrajskich Imion BOŻYCH”

 

Piekło istnieje naprawdę!

9 marca 1992,

Pieśń „OBYWATEL PIEKŁA”

Wcześnie rano 9-tego marca 1992 obudziłam się ze snu, w którym szatan próbował mnie przestraszyć, ale nawet w tym śnie JAHUSZUA odniósł zwycięstwo. W czasie mojej modlitwy BÓG przemówił do mnie słowami:

„Dam ci nową pieśń, która spowoduje, że ludzkość w przerażeniu i w płaczu uciekać będzie w ramiona miłującego BOGA OJCA. I chociaż są nadzy, ubiorę ich w Szaty Sprawiedliwości MEGO SYNA JAHUSZUA, otrę ich łzy, opatrzę ich głębokie rany i uspokoję ich obawy, gdyż w końcu ci, których nazywam 'Tymi, którzy skorzystali z Ostatniej Szansy', są tutaj, i będzie tak, jakbym wyrwał ich z gorejącej ręki szatana poprzez napisanie tej pieśni. Niektóre z MOICH dzieci będą zbawione, ponieważ MNIE miłują. Inne będą zbawione, ponieważ obawiają się MOJEGO Gniewu i potępienia, a także wiedzą, że straszną rzeczą jest wpaść w ręce BOGA Żywego, i że mają służyć BOGU w miłości i bojaźni BOŻEJ. Bez względu na to, w jaki sposób dostaniecie się bezpiecznie do Nieba i w MOJE Ramiona, pewnego dnia podziękujecie MI i będziecie wychwalać MNIE, ponieważ oszczędziłem wam podzielenia losu Obywatela Piekła.”

Mężczyźni i kobiety, chłopcy i dziewczęta, trafiają do Piekła. Jesteśmy odpowiedzialni za wiedzę, którą mamy. Niektórzy wiedzą więcej aniżeli inni, a najgorzej jako Obywatelom Piekła jest z pewnością upadłym kaznodziejom, którzy kiedyś znali BOGA, nauczali drogi do Nieba, a mimo to sami nie trafili do niego, gdyż porzucili BOGA JAHWEH dla „boga” seksu, pożądania, cudzołóstwa, dumy, chciwości... lista jest długa. To oni muszą cierpieć najbardziej, gdyż znali BOGA z najlepszej strony, a teraz znają GO z innej, są potępieni. Oni nauczali o tym, ale nigdy nie pomyśleli, że sami mogą skończyć w Piekle. 

Uważajcie, gdyż każdy człowiek musi zabiegać o swoje Zbawienie z bojaźnią i drżeniem (List do Filipian 2:12). Po tym, jak przyjmiecie Krew MESJASZA, aby pokryła wasze grzechy, nawróćcie się i nie grzeszcie już więcej! (List do Hebrajczyków 10:26-27)

Żyjcie dla JAHUSZUA / JEZUSA i prowadźcie innych do NIEGO. Nigdy nie zapominajcie, że musimy mieć BOŻĄ, wynikającą z miłości bojaźń przed naszym STWÓRCĄ. Stawiajcie GO zawsze we wszystkim na pierwszym miejscu. Gdy zgrzeszycie, szczerze pokutujcie i wierzcie, że BÓG wam przebaczy, a ta pieśń nie będzie waszym przeznaczeniem. Zaprawdę, wykupieni mogą wykrzykiwać z radości i mówić: „Diable, ja ganię cię w Imieniu JAHUSZUA / JEZUSA. Ja nigdy nie zostanę Obywatelem Piekła, gdyż jestem już przeznaczony na bycie Obywatelem Nieba; mam swój paszport – jego Imię to JAHUSZUA ha MASZIJACH, mój LORD i ZBAWCA. Będę czcił tylko BOGA OJCA JAHWEH, JEGO SYNA JAHUSZUA MESJASZA i DUCHA ŚWIĘTEGO, RUACH ha KODESZ. Diable, nie masz do mnie prawa!”

A oto wizja człowieka w Piekle, którą dał mi BÓG. Nosi ona tytuł „Obywatel Piekła”. Ludzie, proszę w Imieniu JAHUSZUA ha MASZIJACH, mocą DUCHA ŚWIĘTEGO, nie pozwólcie, aby ta pieśń stała się waszą pieśnią! Ja czułam się tak, jakby Obywatel Piekła w jakiś sposób, dzięki Mocy BOŻEJ, zakomunikował mi, co się tam dzieje. Nie pozwólcie, aby to była wasza pieśń!

*** Transkrypcja nagrania ***

Prosiłam BOGA, aby dał mi Wizję człowieka w Piekle. Oto, co zobaczyłam i usłyszałam. Jeśli to nie przestraszy ciebie teraz, to znaczy, że albo zostałeś zbawiony, albo już jesteś Obywatelem Piekła. JA muszę przekazać to ostrzeżenie, gdyż jestem posłana do tych, którzy skorzystają z ostatniej szansy. 

Stał tam nagi, pokryty płonącymi robakami, które nie umierają. (Ew. Św. Marka 9:47-48) On zwrócił się do mnie i westchnął głęboko, podczas gdy otaczały go płomienie.  Głosem bez emocji, tylko w bólu i w przeżywanych torturach, zaczął śpiewać tę pieśń.

Tekst pieśni:

„Płonące robaki wpełzają, płonące robaki wypełzają, wchodzą do pępka i wychodzą z ust. Z przodu wchodzą, z tyłu wyłażą, wchodzą i wychodzą, w oczy i z uszu. Wołam o miłosierdzie, lecz nikogo to nie obchodzi, nikt tego nie słyszy. Rozpalony ból w mojej krwi, rzeki odchodów, wymiocin i krwi... to wygląda jak powódź. Płomienie są wszędzie, lecz nie rzucają światła. Wszystko, czego doświadczam, to wszelkiego rodzaju ból, terror i przerażenie, gdyż jestem Obywatelem Piekła!!! 

To jest pierwszy poziom Piekła. Brakuje słów do opisania kolejnych. 

Piekło jest tak gorące – odparzona skóra odpada od mojego ciała. Jak mam określić mój piekielny ból? Jestem tak spragniony, a nie mam nawet łez do picia, i och, mój BOŻE, jak to Piekło śmierdzi!

Jestem Obywatelem Piekłaaaaa!!!

Nie ma tu żadnej wody, nawet potu, aby ochłodzić moje czoło. Ja wiem, że nigdy nie będę uwolniony z Piekła, podczas gdy demony przeklinają mnie, szydzą i drwią ze mnie. 

Krzyczę do BOGA: „Proszę, pomóż mi!”, jednak ON nie słyszy. Zamiast tego głos szatana, który śmieje się i drwi: ‘Nie ma tutaj BOGA i nie ma miłosierdzia!!! Mam tortury, potępienie i wszelkiego rodzaju strach!!! Ale BOGA tutaj nie ma!!! Gdyż w końcu jesteś mój, Obywatelu Piekłaaaaaaaaaa!!!

Jest mi przypominane, jak BÓG w SWOIM miłosierdziu dał JAHUSZUA ha MASZIJACH, SWEGO jedynego SYNA, aby cierpiał ukrzyżowanie za moje grzechy, i ON zawisł na krzyżu - właśnie po to, abym był wolny od Piekła, i by szatan nie miał do mnie prawa. Ale ja nie chciałem, by Krew BOŻA pokryła moje grzechy. Ja chciałem wieść życie po swojemu, a więc zaparłem się GO. Wiem, że nie mogę winić nikogo, oprócz siebie. Teraz na zawsze będę żyć na złowrogim terytorium szatana, gdzie są rozmaite tortury i wstyd, pragnąc umrzeć, lecz wiedząc, że nie ma niczego takiego jak śmierć. Myśląc, że jutro będzie lepiej, ale wiedząc, że odszedłem na zawszeeee!!!

Tak to jest być Obywatelem Piekłaaaaaa!!! Tam, gdzie horror jest tak okropny, że nie da się tego opowiedzieć. Każdy, kto tu przychodzi, będzie musiał wykopać swój własny poziom, zanim umrze - tak głęboko, jak bardzo nagromadzone są grzechy. Ale uważajcie, największym ze wszystkich grzechów jest odrzucenie JAHUSZUA MESJASZA. Jedna tortura za drugą. To, co wydaje się dla was największym koszmarem, to tylko szatan ze swej „najlepszej” strony. On wydłubie twoje oczy i wyrwie twój język. Dla szatana to jedynie dziecinna zabawa, gdy składa was z powrotem i czyni to znów, raz za razem. 

Gdybym tylko mógł ostrzec moich krewnych, to powiedziałbym im: ‘Piekło nie jest warte grzechu’. 

Kiedy usłyszysz to wezwanie przed ołtarz (dop. tłum. Objawienie 11:1, Objawienie 16:7) upadnij na kolana i nawróć się w pokucie, bo w przeciwnym razie będziesz, podobnie jak ja, Obywatelem Piekła. Głośno zawołaj w Imieniu JAHUSZUA i proś GO, aby JEGO Krew zmyła twoje grzechy! 

Żyj tak, by podobać się BOGU a nie człowiekowi! 

Wiedz, że nie jesteś doskonały, ale staraj się jak możesz! 

Koniecznie módl się codziennie, a pozostaniesz z dala od uścisku szatana w Piekle i kiedy umrzesz, nie ujrzę tutaj twojej duszy. Znajdziesz się w pełnej miłości obecności BOGA i nie będziesz Obywatelem Piekła!!!

Dla mnie na zawsze jest już za późno. Ja miałem swoją ostatnią szansę i ją odrzuciłem. Jeśli posłuchasz słów tej pieśni, unikniesz takiego losu jak mój. Czyń to, co słuszne, a nie to, co złe, a Piekło nie będzie miejscem, do którego trafisz. Mówię CI o tym, abyś nie skończył na wieczność jak ja - jako Obywatel Piekła!!!!

Oni powiększają Piekło każdego dnia. Człowiek zapłaci cenę za grzech. Gdybym tylko uwierzył, że droga do Nieba jest wąska, (Ew. Św. Mateusza 7:14) a droga do Piekła - szeroka. (Ew. Św. Mateusza 7:13) Słyszę demony, jak śmieją się i mówią: „Miliardy kolejnych są w drodze”.

Nie wiesz, kiedy i nie wiesz, gdzie BÓG, odbierze twoje życie. Czy będzie to rano? Czy też w południe lub w nocy? Czy zjawisz się w JEGO miłujących, trzymających cię mocno ramionach? Czy też znajdziesz się w tarapatach, wpadając w łapy szatana?

Ponownie mówię, będziesz płacił cenę za grzech, tak jak ja. Jeśli nie uporządkujesz swoich spraw z BOGIEM, to piekielna dola stanie się również twoim udziałem. Wybór należy do ciebie, podobnie jak należał do mnie. Jeśli odrzucisz Zbawczą Krew BOGA i JEGO miłosierdzia, to wszystko, co mogę uczynić, to wskazać znak: "Piekło" i powiedzieć, że zostałeś ostrzeżony przez Obywatela Piekła!!! I pewnego dnia usłyszysz, jak szatan mówi: „Witaj! Teraz jesteś mój, Obywatelu Piekła!!! Ha, ha, ha!!!”

Wszystko, co mogę powiedzieć to: „Jesteś głupcem, gdyż widzę, że wcale mnie nie posłuchałeś. Zatem teraz równie dobrze możemy razem śpiewać tę pieśń:

„Płonące robaki wpełzają, płonące robaki wypełzają, wchodzą do pępka i wychodzą z ust. Z przodu wchodzą, z tyłu wyłażą, wchodzą i wychodzą, w oczy i z uszu. Wołamy o miłosierdzie, lecz nikogo to nie obchodzi, nikt tego nie słyszy. Rozpalony ból w naszej krwi, rzeki odchodów, wymiocin i krwi... to wygląda jak powódź. Płomienie są wszędzie, lecz nie rzucają światła. Wszystko, czego doświadczamy, to wszelkiego rodzaju ból, cierpienie i strach, gdyż jesteśmy Obywatelami Piekła!!!

Piekło jest tak gorące, że odparzona skóra odpada od naszych ciał. Jak określimy nasz piekielny ból? Jesteśmy tak spragnieni, a nie mamy nawet moczu ani łez do picia, i och mój BOŻE, jak Piekło śmierdzi!

Nie ma żadnej wody, nawet potu, aby ochłodzić nasze czoło. Wiemy, że nigdy nie będziemy uwolnieni z Piekła, podczas gdy demony przeklinają, szydzą i drwią z nas. 

Krzyczymy do BOGA, aby nam pomógł, jednak ON nie słyszy. Zamiast tego głos szatana, śmieje się i drwi: „Nie ma tutaj BOGA, i nie ma miłosierdzia!!! Mam tortury, potępienie i wszelkiego rodzaju strach!!! Ale BOGA tutaj nie ma!!! Gdyż w końcu jesteś mój, Obywatelu Piekłaaaaaaaaaa!!!

OBYWATEL PIEKŁA!!!

Nie posłuchałeś! Nie posłuchałeś! A teraz jesteś mój, tylko mój, tylko mój! Mogłeś być z NIM w Niebie, ale ja ściągnąłem cię tutaj, do mnie do Piekła! A teraz jesteś mój, cały mój, na zawsze, na wieczność! Jesteś moim Obywatelem Piekła!!! Czy to nie jest to, czego chciałeś? Czy to nie jest to, na co czekałeś? Śmiałeś się i drwiłeś, kiedy inni mówili: 'Uważaj, pójdziesz do Piekła!' Dałem ci wszelkiego rodzaju grzechy, różne sposoby na to, eby zaprzeć się TEGO, który króluje na Wysokościach. TEGO, którego nazywają JAHUSZUA ha MASZIJACH. Ty wiesz, ty słyszysz... Dlaczego nie posłuchałeś? Ha, ha, ha! Wiedziałem, że pewnego dnia będziesz mój, tylko mój, tylko mój... Nie czytałeś Biblii, nie miałeś jej nawet w ręku! Ha, ha, ha! Kpiłeś i drwiłeś z tego LORDA JAHUSZUA ha MASZIJACH, kiedy ludzie nawoływali cię, abyś nawrócił się i zaczął się modlić. Nie ukorzyłeś się, nie padłeś na kolana w modlitwie. Nie zrobiłeś tego, czego się obawiałem. Śmiałeś się z tego, a ja śmiałem się z ciebie, ponieważ wiedziałem, że wpadniesz tutaj niczym szczur, zwabiony kawałkiem sera w pułapkę. Ha, ha, ha!!! A teraz jesteś moim Obywatelem Piekła!!! Ha, ha, ha!!! Tak, jesteś mój, tylko mój, tylko mój. A ja sprawię, że będziesz cierpiał niewypowiedzianą, niekończącą się agonię!!! Przybędziesz tutaj... w miejsce, gdzie nie istnieją wyjścia, są jedynie do niego wejścia. Odtąd jesteś moim Obywatelem Piekła! OBYWATELEM PIEKŁA!!! HA, HA, HA, HA!!!

*** Wizja zakończyła się ***

W zamian, BÓG daje mi teraz nową wizję. Miliony ludzi!!! AlleluJah!!! Dzięki ci JAHUSZUA! BÓG wiedział, że nie mógł dotrzeć do ludzi w żaden inny sposób, jak tylko poprzez tą pieśń. W bojaźni upadają na swoje kolana i mówią: „JAHUSZUA, zbaw mnie!!! Ja przyjmuję CIEBIE jako mojego LORDA i Zbawiciela. Przyjmuję Krew, którą przelałeś za mnie na Kalwarii! Wiem, że TY już zapłaciłeś cenę za moje grzechy. Pomóż mi być TOBIE posłusznym i żyć dla CIEBIE! Pomóż mi ostrzec moją rodzinę, przyjaciół i nieznajomych. Nie chcę, aby nawet mój najgorszy wróg znalazł się w Piekle. DUCHU ŚWIĘTY użyj mnie dla Chwały CHRYSTUSA! Przebacz mi moje grzechy. Ja nigdy nie chcę być Obywatelem Piekła, ale poprzez Krew JAHUSZUA, teraz wierzę i mówię z ufnością: ‘JESTEM OBYWATELEM NIEBA!!!”. 

Nie będę się już nigdy więcej obawiać śmierci, gdyż opuścić ciało znaczy stanąć w obliczu LORDA. (2 List do Koryntian 5:8) Nigdy więcej nie będę musiał martwić się tym, co Biblia mówi o Piekle. Jedynie Obywatele Piekła mają robactwo za posłanie i robactwo za przykrycie. (Księga Izajasza 14:11) Zamiast tego ja mam piękne białe szaty i najlepsze jedzenie, i własną posiadłość (Ew. Św. Jana 14:2) z diamentowymi gałkami w każdych drzwiach. Wielkie perły w bramach, mnóstwo klejnotów mieniących się z każdej strony. Wszędzie jest migotanie i połyskiwanie wszelkiego rodzaju klejnotów, jakie można sobie tylko wyobrazić. Ulice do tańczenia przed moim LORDEM - z czystego złota! Doskonałe zdrowie, doskonale szczęście, radość i śmiech. Żadnych łez, smutku, żadnego zła. Przez całą wieczność nie doświadczę już tortur ani strachu, a jedynie towarzystwo Świętych. A przede wszystkim jest tu BÓG OJCIEC, JAHWEH, który posłał SWOJEGO SYNA JAHUSZUA ha MASZIJACH. ONI tutaj są!

*** Koniec drugiej wizji ***

To jest twoja ostatnia szansa. BÓG był miłosierny dla ciebie aż dotąd, ale gniew i potępienie BOGA OJCA wkrótce mają spaść z wielką mocą. ON miłuje ciebie tak bardzo, że powiedział: ‘Daj im tę pieśń’. Co z nią uczynisz? Czy będziesz śpiewać tę pieśń Obywatela Piekła? Czy też będziesz modlić się razem z Obywatelami Nieba? Oto dzisiaj dzień zbawienia. (2 List do Koryntian 6:2) Czy jesteś pewien, że jutro nie będzie za późno? Nic nie robiąc, ty już coś uczyniłeś. Najgorszym grzechem ze wszystkich, jak powiedział Obywatel Piekła, jest odrzucenie JAHUSZUA MESJASZA. Po śmierci nie ma za to przebaczenia. Czy masz pewność, że będziesz żył następną minutę? Czy jesteś pewien, że będziesz żył następną godzinę lub dzień? Czy jesteś pewien, że masz kolejny dzień, aby powiedzieć: ‘Zaczekaj BOŻE, aż zdecyduję się. Zaczekaj BOŻE, aż skończę moją zabawę z grzechem!’

Grzech zaczyna się, jako zabawa, ale nie kończy się w ten sposób. Zapytajcie kogoś, kto jest alkoholikiem; zapytajcie kogokolwiek, kto jest uzależniony od narkotyków; zapytajcie kogoś, kto choruje na AIDS.. Zapytajcie i zobaczcie, czy oni w dalszym ciągu myślą, że grzech jest zabawny. Zapytajcie mordercę skazanego na śmierć, czy on dalej myśli, że grzech jest zabawny. Zapytajcie złodzieja, który jest za kratkami, czy grzech jest dalej zabawny. Zapytajcie mężczyznę, który został przyłapany na cudzołóstwie, który siedzi teraz w sądzie na sprawie rozwodowej i płacze za wszystkim, co utracił - zapytajcie go czy on myśli, że grzech jest wciąż zabawny. 

Czy masz kolejną minutę? Czy masz kolejną godzinę? Czy masz kolejny dzień, aby odrzucać CHRYSTUSA?

Wybór należy do ciebie. BÓG powiedział, że ta pieśń została posłana do tych, którzy wciąż mają tę ostatnią szansę. Ten dzień może być równie dobrze i twoją ostatnią szansą. Na co czekasz? Czy naprawdę chcesz śpiewać w Piekle w duecie z Obywatelem Piekła? Wybór należy do ciebie...

Ta pieśń została napisana i zaśpiewana dla ciebie przez Damę w Czerwieni (Czerwień reprezentuje Krew CHRYSTUSA).

*** Komentarz końcowy ***

Ta pieśń została mi dana w bardzo dziwnych okolicznościach. Jeśli ktokolwiek byłby zainteresowany, ja powiem mu o szczegółach, ...ale coś nadnaturalnego stało się tuż przed pieśnią. Zaniesienie światu tej pieśni zabrało mi wiele sił i dużo zdrowia. Jednakże BÓG zaczyna odnawiać teraz moje siły, a ja nie wiem jak, BÓG to uczynił. Ale wiem, że ta pieśń jest śpiewana w piekle i ja wierzę, że ten, który dostarczył mi tą pieśń – ja wiem...DUCH ŚWIĘTY pozwolił mi słyszeć okrzyki cierpienia człowieka, który był upadłym kaznodzieją, który kiedyś znał BOGA, a potem się GO zaparł. Być może za życia pisał nawet muzykę gospel. Wiem jedynie, że mam odczucie, jakbym znała tego mieszkańca piekła. 

Następnej nocy po napisaniu tego, zostawiłam zapalone światło, bo wiedziałam, że nie mogłabym i nie byłam wystarczająco mocna, aby ponownie usłyszeć tego mieszkańca Piekła. Jednak wiedziałam, że wszystkim, co on chciał powiedzieć, było: ‘Dziękuję ci za dostarczenie tej pieśni światu.’  Naprawdę wierzę, gdyż słowa tej pieśni zostały dane i słuchałam ich – w jakiś sposób mogło to przejść przez mój umysł, przez mojego ducha, nie rozumiem jak to się stało. Wiem, że ten człowiek cierpiał bardzo, gdy słyszałam słowa tej pieśni. Gdybym tylko mogła poprosić BOGA, aby miał miłosierdzie nad tym człowiekiem, lecz dla niego jest już za późno. Ale modlę się, tak jak BÓG obiecał, za tymi, którzy nie są zbawieni, a których serca nie są nikczemne i zbyt twarde dla BOGA, aby upadli na kolana w bojaźni, ponieważ BÓG wiedział, że to będzie jedyny sposób, abyście do NIEGO przyszli, i aby oszczędzony został wam los Obywatela Piekła. 

A ci, którzy są tak zatwardziali, że ta pieśń nie robi na nich wrażenia - modlę się mocą DUCHA ŚWIĘTEGO, abyście teraz zostali przyciągnięci do tej pieśni, abyście chcieli słuchać jej wielokrotnie tak, jak pociągają was horrory, gdyż to naprawdę będzie wasz horror. BÓG już pozwala wam zobaczyć, czego możecie oczekiwać na pierwszym poziomie Piekła i nie będziecie zdolni uciec przed tym Namaszczeniem, czy jesteście zbawieni czy nie, czy też nigdy nie będziecie zbawieni. Nie będziecie w stanie uciec przed namaszczeniem DUCHA ŚWIĘTEGO i te słowa ciągle będą rozbrzmiewały w waszych uszach, kiedy zobaczycie inną osobę, która potrzebuje poznać JAHUSZUA i JEGO przebaczenie. 

Dziękuję za wysłuchanie. Dziękuję za opowiedzenie innym o okropieństwach Piekła. Nasz BÓG jest tak dobry, że ponownie posyła to ostrzeżenie przeze mnie. Drwijcie ze mnie jeśli chcecie. Ja wiem, że miliony dusz przyjdą do JAHUSZUA / JEZUSA, po wysłuchaniu tej właśnie pieśni.

Pamiętajcie, że nie tylko źli idą do Piekła, ale również mili ludzie, i że Piekło jest przeludnione. Oni nie potrzebują więcej Obywateli Piekła.   

 

List Św. Judy Apostoła

1 Juda, sługa JAHUSZUA Mesjasza, brat zaś Jakuba, do tych, którzy są powołani, umiłowani w BOGU Ojcu i zachowani dla JAHUSZUA Mesjasza:
2 miłosierdzie wam i pokój, i miłość niech będą udzielone obficie!

3 Umiłowani, wkładając całe staranie w pisanie wam o wspólnym naszym zbawieniu, uważam za potrzebne napisać do was, aby zachęcić do walki o wiarę raz tylko przekazaną Świętym.
4 Wkradli się bowiem pomiędzy was jacyś ludzie, którzy dawno już są zapisani na to potępienie, bezbożni, którzy łaskę BOGA naszego zamieniają na rozpustę, a nawet wypierają się jedynego Władcy i LORDA naszego JAHUSZUA Mesjasza.
5 Pragnę zaś, żebyście przypomnieli sobie, choć raz na zawsze wiecie już wszystko, że JAH, który wybawił naród z Egiptu, następnie wytracił tych, którzy nie uwierzyli;
6 i aniołów, tych, którzy nie zachowali swojej godności, ale opuścili własne mieszkanie, spętanych wiekuistymi więzami zatrzymał w ciemnościach na sąd wielkiego dnia;
7 jak Sodoma i Gomora i w ich sąsiedztwie [położone] miasta - w podobny sposób jak one oddawszy się rozpuście i pożądaniu cudzego ciała - stanowią przykład przez to, że ponoszą karę wiecznego ognia.
8 Podobnie więc ci "prorocy ze snów": ciała plugawią, Panowanie odrzucają i wypowiadają bluźnierstwa na "Chwały".
9 Gdy zaś archanioł Michał tocząc rozprawę z diabłem spierał się o ciało Mojżesza, nie odważył się rzucić wyroku bluźnierczego, ale powiedział: «JAHWEH niech cię skarci!».
10 Ci zaś [temu] bluźnią, czego nie znają; co zaś w przyrodzony sposób spostrzegają jak bezrozumne zwierzęta, to obracają ku własnemu zepsuciu.
11 Biada im, bo poszli drogą Kaina i oszustwu Balaama za zapłatę się oddali, a w buncie Korego poginęli.
12 Ci właśnie na waszych agapach są zakałami, bez obawy oddają się rozpuście... samych siebie pasą... obłoki bez wody wiatrami unoszone... drzewa jesienne nie mające owocu, dwa razy uschłe, wykorzenione...
13 rozhukane bałwany morskie wypluwające swoją hańbę... gwiazdy zabłąkane, dla których nieprzeniknione ciemności na wieki przeznaczone...
14 Również o nich prorokował siódmy po Adamie [patriarcha] Henoch, mówiąc: «Oto przyszedł LORD z miriadami swoich świętych,
15 aby dokonać sądu nad wszystkimi i ukarać wszystkich bezbożników za wszystkie bezbożne uczynki, przez które okazywała się ich bezbożność, i za wszystkie twarde słowa, które wypowiadali przeciwko Niemu grzesznicy bezbożni».
16 Ci zawsze narzekają i są niezadowoleni ze swego losu, [choć] postępują według swoich żądz. Usta ich głoszą słowa wyniosłe i dla korzyści mają wzgląd na osoby.
17 Wy zaś, umiłowani, przypomnijcie sobie te słowa, które były zapowiedziane przez Apostołów LORDA naszego JAHUSZUA Mesjasza,
18 gdy mówili do was, że w ostatnich czasach pojawią się szydercy którzy będą postępowali według własnych pożądliwości.
19 Oni to powodują podziały, [a sami] są cieleśni [i] Ducha nie mają.
20 Wy zaś, umiłowani, budując samych siebie, na fundamencie waszej najświętszej wiary, w DUCHU ŚWIĘTYM się módlcie
21 i w miłości Bożej strzeżcie samych siebie, oczekując miłosierdzia LORDA naszego JAHUSZUA Mesjasza, [które wiedzie] ku życiu wiecznemu.
22 Dla jednych miejcie litość, dla tych, którzy mają wątpliwości:
23 ratujcie [ich], wyrywając z ognia, dla drugich zaś miejcie litość z obawą, mając w nienawiści nawet chiton zbrukany przez ciało.

24 Temu zaś, który może was ustrzec od upadku i stawić nienagannymi i rozradowanymi wobec swej chwały,
25 jedynemu BOGU, Zbawcy naszemu przez JAHUSZUA Mesjasza, LORDA naszego, chwała, majestat, moc i władza przed wszystkimi wiekami i teraz, i na wszystkie wieki! Amen.